SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pogrzeb Piotra Nurowskiego w poniedziałek

Uroczystości pogrzebowe Piotra Nurowskiego, tragicznego zmarłego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i członka rady nadzorczej Telewizji Polsat, odbędą się w poniedziałek.

Na godz. 11.00 zaplanowano mszę świętą w Katedrze św. Michała i Floriana, którą koncelebrował będzie biskup Marian Florczyk. O 12.30 rozpocznie się przejazd na Cmentarz Komunalny (dawniej Wojskowy) na Powązkach. O godz. 14.00 nastąpi sformowanie konduktu pogrzebowego i pożegnanie zmarłego, który spocznie przy grobie w Alei Zasłużonych.

Na razie Telewizja Polsat nie podjęła decyzji, czy będzie transmitować uroczystość w którymś ze swoich kanałów. Stacja poinformowała, że uszanuje w tym zakresie wolę rodziny.

Piotr Nurowski urodził się w 1945 roku. W 1967 skończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Przez krótki czas był sprawozdawcą sportowym w Polskim Radiu. W 1972 roku został wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do spraw młodzieżowo-wychowawczych. Od 1981 roku pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, był I sekretarzem ambasady w Moskwie, pracownikiem Departamentu Azji, Afryki i Australii w MSZ, radcą ambasady w Rabacie.

W 1992 Nurowski roku zaangażował się w tworzenie Telewizji Polsat. Zasiadał w jej zarządzie w latach 1992 – 1998, a potem został członkiem rady nadzorczej stacji, cały czas współpracując przy jej programach i kanałach sportowych. - Liga Mistrzów, mundial w Korei i Niemczech, Mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii to były kamienie milowe, gdy tworzyliśmy razem team. Będzie mi teraz tego bardzo brakować – wspominał Nurowskiego na antenie Polsat News Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Polsacie.

Przez całe życie był pasjonatem sportu. Będąc uczniem sandomierskiego liceum był spikerem na miejscowym stadionie, a dzięki swoim umiejętnościom, po ukończeniu studiów wygrał konkurs na sprawozdawcę sportowego w Polskim Radiu.

W 2005 wystartował w wyborach na prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i pokonał obu kontrkandydatów - ówczesnego szefa Stanisława Stefana Paszczyka oraz Adama Giersza. W 2009 roku powierzono mu pełnienie tej funkcji na kolejną czteroletnią kadencję. 17 kwietnia, w roku zdobycia przez polskich sportowców rekordowej liczby, sześciu medali zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver, miał złożyć sprawozdanie na dorocznym zjeździe PKOl.

Sportowcy, działacze i kibice zapamiętają Piotra Nurowskiego jako ogromnego pasjonata sportu i sprawnego działacza. W 2010 roku wybrano go ponownie w skład Komitetu Wykonawczego Narodowych Komitetów Olimpijskich Europy i powierzono kierowanie po raz drugi Komisją Mediów.

Dołącz do dyskusji: Pogrzeb Piotra Nurowskiego w poniedziałek

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marcin
żegnamy Piotrze!!!! ;(;(:(:(
0 0
odpowiedź
User
karol
[*]
0 0
odpowiedź
User
Paweł
Spoczywaj w pokoju . Polsat i Polski Sport płaczą [ * ] [ * ] [ * ]
0 0
odpowiedź