Najpopularniejsza stacja lokalna w Polsce stawia na rozwój. "Kierunek to kanał ogólnopolski"
Telewizja TVT z Rybnika pracuje nad poszerzeniem zasięgu. Kanał, który niedawno trafił do oferty Play w całym kraju, prowadzi też rozmowy m.in. z Vectrą i Orange. Nadawca zamierza inwestować w ofertę programową, która przyciągnie widzów nie tylko ze Śląska. - Staramy się iść w kierunku kanału ogólnopolskiego – mówi Wirtualnemedia.pl Roman Olma, prezes TVT.
TVT to telewizja o charakterze lokalnym z Rybnika. Nadawca jest operatorem MUX-L2 naziemnej telewizji cyfrowej i dotychczas można ją było odbierać także za pośrednictwem lokalnych dostawców płatnej telewizji, operatora Netia i serwisu streamingowego Pilot WP. Ostatnio stacja poszerzyła zasięg o Play.
Poszerzenie zasięgu ma być kontynuowane. - Cały czas pracujemy nad powiększeniem naszych zasięgów (Netia, Play, DVB-T2) – zapewnia Olma. Nie wyklucza, że wystąpi z wnioskiem o zwiększenie mocy nadajników MUX-L2, które działają w Rybniku i Ornontowicach. Jeśli tak się stanie, to stacja poszerzy zasięg wśród odbiorców naziemnych na Śląsku i w okolicach. W sierpniu zniknął multipleks eksperymentalny TVS w Katowicach. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nie chce dalszych testów w DVB-T2. Multipleksy lokalne mogą jednak dalej funkcjonować.
Kanał z Rybnika nadaje m.in. amerykańskie filmy czy bajki
Niedawno informowaliśmy, że TVS z Katowic zdecydowała się na likwidację newsroomu, co doprowadziło do zwolnień dziennikarzy. Stacja dostępna na satelicie stawia na rozrywkę dla ogólnopolskiego widza. Z lokalnego ciężko się utrzymać, co pokazują częste decyzje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o cofnięciu koncesji dla stacji lokalnych, które zakończyły nadawanie.
TVT nie zamierza rezygnować z newsów. Jej prezes zauważa, że stacja o kilka minut wydłużyła główny serwis informacyjny „Raport”. Jest emitowany o 16.30 i 18.30. O 8.05, 12.05, 17.05, 19.05 można z kolei oglądać skrót informacji „Flesz”. W ramówce jest też lokalny program publicystyczny „Nie tak” (prowadzi Marek Durmała, do grudnia 2021 roku szef „Aktualności” TVP3 Katowice, prezenter tej stacji i TVP Info) oraz prognoza pogody. TVT nie wyklucza zatrudnienia dodatkowych dziennikarzy.
- Na bieżąco analizujemy prace naszej redakcji i staramy się cały czas podnosić poziom naszych programów, dziennikarze z TVP i TVS, a także innych stacji cały czas są w kręgu naszego zainteresowania - zapewnia Olma.
Stacja chce zyskać widzów także w innych częściach kraju niż Śląsk. Pomóc mają w tym m.in. filmy fabularne, które są emitowane o godz. 20. W ostatnich tygodniach były to np. kanadyjska komedia „Party i narty”, amerykański thriller „Krwawa forsa”, amerykańska komedia „Jack i kobiety”. W ramówce można też znaleźć propozycje muzyczne „Śląskie granie i śpiewanie”, „Przebojowa noc w TVT”, „Muzyka w Dobry Dzień”, „Muzyczne perełki”, „Muzyczne popołudnie”, „Retro – Szlagier”. W ofercie stacji są też propozycje dla dzieci, takie jak „Rodzina Treflików”, „Bobaski i Miś”, produkcje dokumentalne „Encyklopedia Powstań Śląskich”, „Sakralne Dziedzictwo Śląska”, „Podróż przez historię. Dzieje apostolskie i pierwsi chrześcijanie” oraz Msza Święta z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku. – Jesteśmy w trakcie rozmów odnośnie zaoferowania polskich i zagranicznych seriali – zapowiada prezes TVT.
Niedawno Krajowy Instytut Mediów opublikował badania popularności telewizji lokalnych, z których wynika, że TVT to najpopularniejszy tego typu kanał (8,7 proc. udziału w populacji widzów stacji lokalnych, którzy w ciągu trzech miesięcy od momentu badania, korzystali z takich mediów).
Dołącz do dyskusji: Najpopularniejsza stacja lokalna w Polsce stawia na rozwój. "Kierunek to kanał ogólnopolski"