SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Olczyk, Cieślik, Miziołek i Ćwiek we „Wprost”, Mariusz Staniszewski wicenaczelnym

Do zespołu redakcyjnego „Wprost” dołączyli kolejni nowi dziennikarze, m.in. Mariusz Cieślik, Eliza Olczyk i Cezary Adamczyk (związani poprzednio z „Rzeczpospolitą”) oraz Joanna Miziołek. Drugim wicenaczelnym tygodnika został Mariusz Staniszewski, ostatnio związany z „Do Rzeczy”.

Staniszewski oprócz pracy jako sekretarz redakcji w „Do Rzeczy” (gdzie jego obowiązki przejął właśnie Łukasz Zboralski) doradzał przez pewien czas Superstacji (więcej o tym). „Wprost” będzie miał teraz dwóch zastępców naczelnego - pierwszym pozostaje Bartosz Marczuk.

Mariusz Cieślik pokieruje we „Wprost” działem Cywilizacja (dotąd funkcja ta nie była obsadzona). W bieżącym numerze przeczytać można jego żartobliwy alfabet kampanii prezydenckiej, przygotowany wspólnie z Robertem Górskim z Kabaretu Moralnego Niepokoju, a także artykuł o nowej książce Umberto Eco. Dziennikarz przejął również prowadzenie rubryki o nowościach książkowych (wcześniej zajmował się tym Piotr Kofta). Cieślik przez ostatnie ponad dwa lata pracował w „Rzeczpospolitej” (więcej na ten temat).

Do zespołu „Wprost” dołączyła Eliza Olczyk, która wcześniej przez wiele lat pracowała jako dziennikarka działu krajowego „Rzeczpospolitej”. Olczyk do nowego numeru napisała artykuł o sytuacji w SLD i przeprowadziła wywiad z Magdaleną Ogórek. Od maja dla tygodnika pisać będą również dziennikarz ekonomiczny Cezary Adamczyk (poprzednio też w „Rzeczpospolitej”), dziennikarz śledczy Mariusz Kowalewski (związany do tej pory m.in. z „Superwizjerem” TVN) oraz Joanna Miziołek (wcześniej „Polska The Times” i 300polityka.pl).

Stały zespół tygodnika wzmocnią też dotychczasowi współpracownicy Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin i Jakub Mielnik. Ponadto współpracę z „Wprost”  rozpoczynają dziennikarka Joanna Ćwiek oraz publicysta Rafał Geremek.

Wcześniej, w kwietniu, do zespołu „Wprost” dołączyli: Jarosław Giziński (jako szef działu Kraje) oraz Malwina Buszko (sekretariat). Na łamach tygodnika pojawili się też nowi felietoniści i komentatorzy (więcej na ten temat).

Do nagłej zmiany na stanowisku redaktora naczelnego doszło pod koniec marca - Sylwestra Latkowskiego zastąpił Tomasz Wróblewski. Z „Wprost” odeszło wówczas czworo dziennikarzy (przeczytaj szczegóły). Kolejni (m.in. Magda Papuzińska i Magdalena Rigamonti) zrezygnowali z pracy, bo nie odpowiadały im warunki przedstawione przez nowe kierownictwo (więcej o tym).

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 68 152 egz. (zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).

Dołącz do dyskusji: Olczyk, Cieślik, Miziołek i Ćwiek we „Wprost”, Mariusz Staniszewski wicenaczelnym

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Ten przerzut dziennikarzy to nic innego jak desant z jednej nabierającej wody łajby na drugą, która także niedługo zatonie.
0 0
odpowiedź
User
Tomo
Tygodnik "Wprost" często jak żadne inne pismo w kraju nie zatrudnia, tylko wynajmuje dziennikarzy na jakiś czas. Do zmiany kolejnego naczelnego. Może dlatego jest tak poważanym pismem?
0 0
odpowiedź
User
JanDzban
Sztandar wyprowadzić
0 0
odpowiedź