SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Intel na CES 2017: Intel Go, Intel Core 7, Intel Compute Card, smartwatch New Balance RunIQ z Intel Inside ...

Podczas targów CES 2017 (Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma Intel zaprezentowała szereg swoich nowych produktów i rozwiązań, od autonomicznych samochodów i procesorów nowej generacji, po rozwiązania dla sieci 5G.

Intel zaprezentował w Las Vegas m.in. siódmą generację procesorów Intel Core, smartwatch New Balance RunIQ z Intel Inside, kolejne innowacje w obszarze rzeczywistości wirtualnej i połączonej, platformę Intel Go obejmującą pakiet rozwiązań dla firm działających na rynku samochodów autonomicznych, zapowiedź pierwszych ulicznych testów aut zaprojektowanych wspólnie z BMW i Mobileye, modem 5G obsługujący zarówno częstotliwości poniżej 6 GHz, jak i pasmo milimetrowe mmWave, a także Intel Compute Card - nową platformę dla internetu rzeczy.

Rodzina procesorów Intel Core siódmej generacji obejmuje modele od 4,5 do 91W. Wykonane w ulepszonym procesie technologicznym 14 nm+, nowe układy trafią do szerokiej gamy urządzeń - od ultraprzenośnych komputerów takich jak Intel Compute Stick, przez urządzenia 2-w-1, komputery stacjonarne i All-in-One, po mobilne stacje robocze.

Dzięki nowym procesorom Intela, użytkownicy mogą oczekiwać wsparcia dla odtwarzania oraz tworzenia filmów w rozdzielczości 4K UHD, czy też filmów sferycznych. Nowe układy Intel Core, w połączeniu z ulepszonymi układami graficznymi Intel Iris Plus, mają gwarantować odpowiednią moc obliczeniową niezbędną do korzystania z immersyjnych rozgrywek w technologii VR.

Ponadto, dzięi procesorom Intel Core vPro siódmej generacji i Intel Xeon, właściciele firm i dyrektorzy działów IT mają zyskać możliwość zaoferowania pracownikom nowych komputerów z bateriami o żywotności do 10 godz., zwiększoną produktywnością oraz bezpieczeństwem, np. dzięki implementacji technologii Intel Authenticate, wspomaganego sprzętowo rozwiązania do uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Intel połączył siły z marką New Balance i zaprezentował smartwatcha dla biegaczy New Balance RunIQ, napędzany procesorem Intel Atom Z34XX, wspieranym przez 512 MB pamięci operacyjnej DRAM. Zegarek pracuje w oparciu o system operacyjny Android Wear i oferuje ekran AMOLED o przekątnej 1,39 cala, 4 GB pamięci, GPS, optyczny pulsometr, akcelerometr oraz żyroskop.

Dzięki RunIQ, użytkownicy będą mogli łączyć się i dzielić swoimi wynikami ze społecznością bez konieczności skorzystania ze smartfona oraz przechowywać i odtwarzać playlisty pobrane z usługi Google Play Music. Inteligentny zegarek oferuje także takie funkcje jak śledzenie tras, wyników, tempa i pracy serca. Urządzenie może pracować do 24 godz. na jednym ładowaniu baterii.

Smartwatch New Balance RunIQ trafi na rynek 1 lutego 2017 r.

Intel zaprezentował także Intel Compute Card - moduł obliczeniowy zaprojektowany z myślą o inteligentnych urządzeniach działających w ekosystemie internetu rzeczy. Wewnątrz karty o wymiarach 95 mm x 55 mm i grubości 5 mm znajdują się procesor, pamięć, adaptery sieci bezprzewodowych oraz układy wejścia-wyjścia, pozwalające producentom sprzętu na optymalizację pod kątem różnorodnych zastosowań, od inteligentnych lodówek czy interaktywnych kiosków, przez kamery bezpieczeństwa, po bardziej zaawansowane rozwiązania IoT.

Intel Compute Card będzie dostępny w połowie 2017 r. w różnych konfiguracjach, w tym z procesorami Intel Core siódmej generacji.

Jeszcze w 2016 r. Intel zapowiedział premierę Project Alloy, czyli zestawu rzeczywistości wirtualnej typu all-in-one. Rozwiązanie wyposażone zostało w kamery z technologią Intel RealSense, co pozwala użytkownikowi na bezpośrednią interakcję z wirtualną rzeczywistością wyświetlaną w okularach. Przez połączoną rzeczywistość użytkownik może zobaczyć elementy świata realnego i nałożoną na nią rzeczywistość wirtualną. Widzi swoje dłonie, znajdujących się w pobliżu przyjaciół, czy też ścianę, na którą zaraz wbiegnie.

Podczas CES 2017 Intel zaprezentował rozgrywkę-demo, które - wykorzystując możliwości Project Alloy - przeniosło graczy na ciemny cmentarz, nad którym kontrolę przejęły zombie. Cała akcja rozgrywała się w miękko wyściełanym pokoju, w którym uczestnicy mogli swobodnie się poruszać. Widzieli także otaczające ich ściany pomieszczenia, które dzięki systemowi VR Intela wyglądały jak ogrodzenie cmentarza.

Intel pokazał w Las Vegas Intel Go - platformę zaprojektowaną z myślą o samochodach autonomicznych. W jej skład wchodzi kilka platform deweloperskich i narzędzi użytecznych z punktu widzenia firm działających na rynku samochodów autonomicznych. Intel Go In-Vehicle Development Platform pozwoli na wykorzystanie potencjału procesorów Intela (od Intel Atom po Intel Xeon) do wykonywania czynności takich jak wyznaczenie trasy poruszania się pojazdu, podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym podczas jazdy czy analizy poszczególnych procesów. Z kolei Intel Go Automotive 5G to platforma 5G-ready, pozwalająca na rozwijanie i testowanie różnych rozwiązań, aplikacji i technologii z wykorzystaniem łączności 5G. Natomiast Intel Go Automotive SDK to zestaw specjalistycznych narzędzi, w tym tych z obszaru uczenia maszynowego, pozwalających inżynierom pracującym nad technologiami dla samochodów autonomicznych na zwiększenie możliwości swoich rozwiązań oraz przyspieszenie tempa pracy nad projektami związanymi z autonomiczną jazdą.

Pierwszymi samochodami wyposażonymi w rozwiązania bazujące na Intel Go będą BMW serii 7.Podczas jazdy zaimplementowany w samochodzie system Intel Go przy pomocy wielu czujników będzie dokonywał m.in. modelowania w czasie rzeczywistym otaczającego samochód terenu, planowania ścieżki jazdy i podejmował decyzje związane z poruszaniem się pojazdu.

Ponadto Intel zaprezentował podczas CES 2017 modem 5G, który ma umożliwić projektowanie i wdrażanie rozwiązań wykorzystujących możliwości technologii 5G. Modem Intel 5G bazuje na pojedynczym chipie i został wyposażony w układ pozwalający na obsługę zarówno pasma poniżej 6 GHz, jak i milimetrowego mmWave. Rozwiązanie obsługuje sieci ultra-szerokopasmowe i oferuje wielogigabitową przepustowość przy niskich opóźnieniach (latencji). Współpracując z urządzeniem nadawczo–odbiorczym Intela (transceiverem/RFIC) zarówno w paśmie poniżej 6 GHz 5G oraz paśmie 28 GHz 5G, nowy modem ma umożliwić dostarczenie technologii 5G we wszystkich regionach świata.

Pierwsze, testowe egzemplarze 5G RFIC mają trafić na rynek w pierwszej połowie 2017 r. Modem Intel 5G w wersji testowej pojawi się w drugiej połowie roku, a następnie trafi do regularnej produkcji.

Dołącz do dyskusji: Intel na CES 2017: Intel Go, Intel Core 7, Intel Compute Card, smartwatch New Balance RunIQ z Intel Inside ...

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl