SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Intel prezentuje procesory Intel Core szóstej generacji

Intel zaprezentował rodzinę procesorów Intel Core szóstej generacji. Układy trafią m.in. do ultraprzenośnych komputerów, urządzeń 2w1, komputerów stacjonarnych i All-in-One oraz mobilnych stacji roboczych.

Procesory Intel Core szóstej generacji, oparte na nowej mikroarchitekturze Skylake, zostały wykonane w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Jak zapewnia producent, układy oferują ponad 2,5-krotnie wyższą wydajność oraz trzykrotnie dłuższy czas pracy na akumulatorze niż starsze modele, a zintegrowany układ graficzny ma oferować 30-krotnie wyższą wydajność w porównaniu do przeciętnego 5-letniego komputera.

Urządzenia z procesorami Intel Core szóstej generacji mogą być o połowę smuklejsze i lżejsze od swoich kilkuletnich odpowiedników, szybciej się uruchamiać i pracować cały dzień na jednym ładowaniu.

Nowa rodzina procesorów Intel Core trafi do szerokiego spektrum urządzeń. Procesory mobilne Intel Core m, które mają zapewnić tabletom dwukrotnie wyższą wydajność w porównaniu do możliwości czołowych urządzeń dostępnych na rynku, będą teraz oferowane w wersjach Intel Core m3, m5 i m7. Najnowsze procesory Intel Core m trafią też do najmniejszych urządzeń, w tym do Intel Compute Stick.

Nowa generacja procesorów Intela to także kilka nowości zaprojektowanych z myślą o komputerach mobilnych. Odblokowany procesor mobilny "K" umożliwi podkręcanie z większą kontrolą ze strony użytkownika. Nowy czterordzeniowy Intel Core i5 ma zaoferować wyższy poziom mobilnej wielozadaniowości, z maks. o 60 proc. wyższą wydajnością. Wśród procesorów Intel Core szóstej generacji nie zabrakło także modeli z rodziny Intel Xeon E3, obsługujących złącze Thunderbolt 3, przeznaczonych do mobilnych stacji roboczych.

Ponadto nowa technologia Intel Speed Shift ma podnosić responsywność urządzeń mobilnych, co przekłada się m.in. na o 45 proc. szybszy czas nakładania filtrów fotograficznych.

Urządzenia oparte na procesorach Intel Core szóstej generacji i Intel Xeon mają także zapewnić dodatkowe funkcje i możliwości. Więcej komputerów będzie posiadać uniwersalne złącze Thunderbolt 3 z USB Typu-C. Wybrane modele komputerów 2w1, notebooków i All-in-One z nowymi procesorami Intela zostaną wyposażone w zaprezentowaną niedawno kamerę Intel RealSense. Technologia Intel RealSense zaoferuje nowe możliwości wykrywania głębi oraz pozwoli ludziom tworzyć i udostępniać trójwymiarowe zdjęcia selfie, skanować przedmioty codziennego użytku lub samych siebie i umieszczać w grach wideo, jak również usuwać i zmieniać tła podczas wideorozmów.

Dzięki technologiom Intel WiDi lub Pro WiDi, nowe procesory Intela pozwalają także na bezprzewodowe udostępnianie treści z komputera na telewizor lub monitor.

Procesory Intel Core szóstej generacji pozwolą również na wykorzystanie możliwości systemu Windows 10. Urządzenia z kamerą Intel RealSense, powiązane z Windows Hello, pozwolą ponadto na bezpieczne logowanie z użyciem technologii rozpoznawania twarzy. Opracowana przez Intel Security technologia True Key, dostępna w wielu modelach procesorów Intel Core szóstej generacji, umożliwi bezpieczne logowanie do urządzeń i stron internetowych bez konieczności zapamiętywania hasła do każdej witryny.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy Intel wprowadzi na rynek ponad 48 modeli procesorów Intel Core szóstej generacji, z układami graficznymi Intel Iris i Iris Pro, rodzinę procesorów Intel Xeon E3-1500M do mobilnych stacji roboczych oraz procesory Intel vPro szóstej generacji dla firm i przedsiębiorstw.

Nowe procesory Intela to także rozwój w obszarze internetu rzeczy. Firma zaoferuje ponad 25 produktów bazujących na IoT, z gwarancją dostępności produktów oraz o różnych wartościach TDP.

Dołącz do dyskusji: Intel prezentuje procesory Intel Core szóstej generacji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Co to za matoł pisał? - "korekcją błędów ECC do 7 lat"
0 0
odpowiedź