W czwartek Kanał Sportowy pierwszy raz od miesięcy spadł poniżej miliona subskrypcji. Kanał Zero z kolei w ciągu tygodnia od oficjalnego startu zyskał już ponad 200 tys. subskrybentów i zbliża się do 800 tys.
Telewizja Polska pozyskała od Canal+ Polska prawa do transmisji wybranych meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy. W sezonie 2023/24 publiczny nadawca pokaże 15 spotkań. - Kwota transakcji jest objęta tajemnicą handlową - mówi Wirtualnemedia.pl Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport. Transmisja z pierwszego spotkania Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin w najbliższą niedzielę 11 lutego w TVP Sport o godzinie 17.30.
W 2022 roku tylko 44 tys. Polaków słuchało stacji radiowych przez DAB+. Z danych Radio Track, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w 2023 roku dzienna liczba słuchaczy cyfrowego radia wyniosła już 77 tys. To wciąż wynik obarczony ryzykiem błędu statystycznego, wielokrotnie mniejszy niż w przypadku odbioru FM.
Portal Onet.pl ujawnił, że w “księdze wejść do Obajtka”, są m.in. dziennikarze i szefowie mediów, którzy mieli odwiedzać w ostatnich latach Orlen, w tym zarząd spółki. - Nie potwierdzamy wiarygodności danych - twierdzi koncern. Na liście znalazł się m.in. Krzysztof Berenda z RMF FM. - Po nagranie, po informację, na konferencję, zwykła robota dziennikarska - tłumaczy, pytany, czemu bywał w Orlenie.
Jeszcze niedawno przedstawiciele działających w Polsce nadawców z dystansem odnosili się do perspektywy uruchomienia kanałów FAST nad Wisłą. Ostatnio zadebiutowało 15 darmowych stacji TVN. Inni gracze w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapewniają, że analizują sytuację albo prowadzą rozmowy z potencjalnymi partnerami przy takich projektach.
Nowy rząd weryfikuje kolejne przedsięwzięcia i projekty swoich poprzedników - Prawa i Sprawiedliwości. To za ich czasów powstała pierwsza na polskim rynku agencja mediowa należąca do państwowych spółek - Sigma Bis. Czy pozostanie na rynku? - To nie jest dom mediowy, tylko konwojent, który przewozi pieniądze ze Spółek Skarbu Państwa tam, gdzie mają trafić. Może to jest legalne, ale na pewno nieetyczne - uważa Szymon Gutkowski. Zdaniem Weroniki Szwarc - Bronikowskiej agencja powinna zostać, a jej zespół powinien udowodnić, że to co robił miało wystarczająco dobrą jakość, a nie było wyłącznie politycznym projektem.
Od 1 lutego Telewizja Republika zamiast części bloków reklamowych emituje dużo więcej 3-minutowych klipów z telezakupami. W stacji, bojkotowanej od miesiąca przez wiele firm, dalej pojawiają się spoty m.in. Plusa, Alior Banku, Lotto, 4Life Direct i produktów farmaceutycznych.
Ruszył Kanał Zero, nowy projekt Krzysztofa Stanowskiego - Może całkowicie zmienić układ mediów - mówi nam Paweł Wilk z KINESSO Polska. - Nie ma co ukrywać, że balonik był pompowany bardzo mocno, także przez samego Stanowskiego. Po pierwszej godzinie czwartkowego programu czułem jednak, że brakuje mi większego tempa - wskazuje Mateusz Dobrzański z Get Hero.
W styczniu br. Grupa Polsat-Interia miała więcej użytkowników niż Grupa Wirtualna Polska i Ringier Axel Springer Polska. - To historyczny sukces Interii, Polsatu oraz ponad 21 mln internautów, którzy nam zaufali - podkreśla prezes Interii Artur Potocki.
Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher i doradca zarządu Juliusz Kaszyński zapowiadają w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że część dziennikarzy zatrudnionych w firmie w ostatnich latach nie straci pracy. - Zmiany będą trwały, ale nie przyszliśmy do radia z grupą znajomych i rodzinami, jak to robili nasi poprzednicy oraz planem masowych zwolnień - słyszymy.
Portal Wirtualnemedia.pl znalazł się w gronie piętnastu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w roku 2023 – wynika z rankingu Instytutu Monitorowania Mediów. Na nasze informacje inne redakcje powoływały się ponad 11 tys. razy. Liderem zestawienia jest „Rzeczpospolita”, która na podium wyprzedziła TVN24 i Wirtualną Polskę.
Szereg zwolnień w ośrodkach regionalnych Telewizji Polskiej. Objęły m.in. TVP3 Warszawa. - Ostatnie osiem lat były jak wiemy w telewizji publicznej bardzo różne. Musi nastąpić moment rozliczenia z propagandą, która niestety tu była. Nie wyobrażam sobie współpracy z dziennikarzami, którzy nie potrafią robić rzetelnej dziennikarskiej roboty – mówi Wirtualnemedia.pl Jakub Sito, szef stacji.
Od początku lutego prezesem Audioteka Group będzie Michał Brański - wiceprezes i jeden z głównych akcjonariuszy Wirtualnej Polski Holding, która w ub.r. przejęła Audiotekę. W nowym kierownictwie spółki od marca będą też Edyta Sidwa (poprzednio w grupie Allegro) i Jagna Wiszniewska z Telewizji WP.
Zakończyły się negocjacje w sprawie zwolnień grupowych w Agorze - ostatecznie z firmą pożegna się 180 osób (wcześniej była mowa o 190). Związkowcy zapowiadają już kolejne rozmowy z zarządem, w sprawie podwyżek. Cotygodniowe spotkania ruszą w połowie lutego.
Kanał Sportowy ma coraz mniej wyświetleń materiałów - wynika z danych opublikowanych przez Marcina Szczupaka z PSMM. - Tworzy się bardzo niebezpieczny trend, łatwo wpaść w „spiralę śmierci”, której obawiają się wszyscy twórcy na YouTube - ostrzega Jacek Gadzinowski, ekspert od marketingu, komunikacji i e-commerce.
Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher oraz doradca zarządu Juliusz Kaszyński w rozmowie z Wirtualnemedia.pl opowiadają m.in. o zmianach, jakie mają zajść w Trójce, Jedynce i PR24 oraz co ich najbardziej zaskoczyło w firmie.
Choć od czasu zaprzysiężenia Donald Tuska na premiera minął już ponad miesiąc, to dalej nieobsadzone pozostaje stanowisko rzecznika prasowego rządu. Brak rzecznika rządu to sytuacja nietypowa i bardzo zastanawiająca – analizuje dla Wirtulanemedia.pl Paweł Prus, prezes Instytutu Zamenhofa.
- W interesie wszystkich jest obniżenie poziomu emocji debaty publicznej - napisał Zygmunt Solorz, główny udziałowiec Grupy Polsat Plus. Zaapelował on do wszystkich nadawców, w tym kierownictwa stacji informacyjnych Polsatu, „aby dla dobra naszych odbiorców i całego społeczeństwa, w audycjach i kanałach informacyjnych dominowały rzetelność, obiektywizm, poszanowanie drugiego człowieka, merytoryczna debata i poszukiwania tego co może nas jako społeczeństwo łączyć, a nie wyłącznie dzielić”.
Duże zmiany w Telewizji Polskiej dotknęły program Dwójki “Pytanie na śniadanie”. Z ekranu zniknęli wszyscy dotychczasowi prowadzący, a pojawiły się nowe twarze. - Czy to jest fair zmieniać wszystkich prowadzących? Moim zdaniem, nie jest to do końca fair. Też miałam takie dylematy, jednak zachowywałam te dobre postaci i tworzyłam dla nich nowych partnerów, jak kiedyś dla Jolanty Fajkowskiej czy Katarzyny Dowbor - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Alicja Resich, była szefowa “Pytania na śniadanie”.
Przez prawie cztery lata pracy na stanowisku prezesa Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zarobiła 1,76 mln zł brutto, z czego prawie 300 tys. zł z premii - potwierdził portal Wirtualnemedia.pl. To dużo niższe zarobki niż członków zarządu dysponującej wielokrotnie wyższym budżetem Telewizji Polskiej.