SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zrekonstruowany serial „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” w TVP1

Telewizja Polska zakończyła cyfrową rekonstrukcję serialu „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”, w reżyserii Jerzego Sztwierni. Pierwszy odcinek odnowionej serii wyemitowany zostanie w poniedziałek, 12 marca na antenie TVP1.

Dołącz do dyskusji: Zrekonstruowany serial „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” w TVP1

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
melo
Alternatywy 4 były zrekonstruowane wzorcowo. Krytykom nie odpowiadało formatowanie do współczesnych czasów co defacto nie jest elementem stricte rekonstrukcji.
0 0
odpowiedź
User
Marcin
Jaka walka? Jaka zbrojna? Zaborcy se poszli w cholerę, bo traf chciał, że wszyscy przegrali wojnę i musieli się zająć swoimi problemami. Żadna walka Piłsudskiego nie miała żadnego znaczenia dla losów Polski, który sam zresztą powiedział, że "ni z tego, ni z owego mamy Polskę na pierwszego", a jego oddziały w Kielcach przywitano trzaskaniem zamykanych okiennic. A romantyczne tzw. zrywy narodowe to szczytowanie idiotyzmu, na jaki tylko bezmyślnych Polaków stać. Każde z nich bez szans na sukces, przyczyniało się do kolejnych upadków Polski - politycznych, ekonomicznych, społecznych. Czesi ostatni raz w swojej historii pofatygowali się walczyć zbrojnie pod Białą Górą w 1620 r. gdzie ponieśli druzgocącą klęskę, popadli w niewolę i już nigdy przez 300 lat nie podnieśli na zaborcę ręki, a niepodległość odzyskali dokładnie wtedy, gdy Polska ją odzyskała, stając się szybko czołowym krajem Europy (i do dziś będąc) pod względem gospodarczym i kulturalnym. Po pierwsze obok powstań przegranych były też i wygrane np. powstania wielkopolskie z 1806 roku (sukces tego powstania bezpośrednio przyczynił się do utworzenia Księstwa Warszawskiego w 1807 roku), powstanie wielkopolskie z 1918-1919 (dzięki niemu Polska odzyskała prawie całą Wielkopolskę, a Dmowski na konferencji w Wersalu miał wiele argumentów w sporze z Niemcami co zresztą mistrzowsko wykorzystał) czy chociażby powstania śląskie. Każdy zryw narodu w walce o niepodległość nawet jeśli skończył się niepowodzeniem jest niezwykle ważny i cenny a bzdety wypisywane przez takich matołów jak ty nie mają żadnego znaczenia.
0 0
odpowiedź
User
Marcin
Nareszcie! Porządny prawicowo konserwatywny serial odnoszący się do ideii pozytywizmu a nie romantyzmu.
Prawicowy, konserwatywny serial kręcony w czasach komuny? Dobry żart, hehe Co do pozytywizmu, historia udowodniła, że pozytywizm jest gorszy od romantyzmu, bo pozytywizm nie potrafi wygonić zaborców precz z Polski (tylko głupek może sądzić, że Prusak pójdzie sobie precz do domu, jeśli Polak zacznie plewić ogródki albo prostować gwoździe). Umożliwiła to dopiero walka zbrojna, której szkodliwi konserwatyści zawsze się sprzeciwiali. Głupcom-konserwatystom zawsze było bliższe tańcowanie w rytm wybijany przez zaborcę, czyli wroga Polski.
Jaka walka? Jaka zbrojna? Zaborcy se poszli w cholerę, bo traf chciał, że wszyscy przegrali wojnę i musieli się zająć swoimi problemami. Żadna walka Piłsudskiego nie miała żadnego znaczenia dla losów Polski, który sam zresztą powiedział, że "ni z tego, ni z owego mamy Polskę na pierwszego", a jego oddziały w Kielcach przywitano trzaskaniem zamykanych okiennic. A romantyczne tzw. zrywy narodowe to szczytowanie idiotyzmu, na jaki tylko bezmyślnych Polaków stać. Każde z nich bez szans na sukces, przyczyniało się do kolejnych upadków Polski - politycznych, ekonomicznych, społecznych. Czesi ostatni raz w swojej historii pofatygowali się walczyć zbrojnie pod Białą Górą w 1620 r. gdzie ponieśli druzgocącą klęskę, popadli w niewolę i już nigdy przez 300 lat nie podnieśli na zaborcę ręki, a niepodległość odzyskali dokładnie wtedy, gdy Polska ją odzyskała, stając się szybko czołowym krajem Europy (i do dziś będąc) pod względem gospodarczym i kulturalnym.


Po pierwsze obok powstań przegranych były też i wygrane np. powstania wielkopolskie z 1806 roku (sukces tego powstania bezpośrednio przyczynił się do utworzenia Księstwa Warszawskiego w 1807 roku), powstanie wielkopolskie z 1918-1919 (dzięki niemu Polska odzyskała prawie całą Wielkopolskę, a Dmowski na konferencji w Wersalu miał wiele argumentów w sporze z Niemcami co zresztą mistrzowsko wykorzystał) czy chociażby powstania śląskie. Każdy zryw narodu w walce o niepodległość nawet jeśli skończył się niepowodzeniem jest niezwykle ważny i cenny, a bzdety wypisywane przez takich matołów jak ty nie mają żadnego znaczenia.
0 0
odpowiedź