SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie słuchalność RMF FM i Radia ZET, Jedynka i Trójka w dół. SuperNova straciła najwięcej

W okresie od października do grudnia ub.r. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Najgorszy wynik w historii odnotowało Radio SuperNova, której udział słuchania spadł do 0,6 proc. - raport Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Rośnie słuchalność RMF FM i Radia ZET, Jedynka i Trójka w dół. SuperNova straciła najwięcej

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Macier
Nie ma w ankietach stacji, w których nie ma reklam, badanie jest prowadzone pod kątem rynku reklamowego
odpowiedź
User
Regionalnie
W poprzedniej fali wrzesień-listopad 2021 Audytorium 17 miało 4,5%, w w kolejnej - październik-grudzień już 5,1 ? Co się stało, że taki wzrost w skali miesiąca ? A przecież rozgłośnie regionalne też są pod kierownictwem tzw. "dobrej zmiany", która zaszkodziła już min. Jedynce i Trójce... Dziwne trochę te wyniki, no chyba, że słuchacze Jedynki i Trójki mieli już tak dosyć PR, że postanowili przejść na rozgłośnie regionalne, gdzie jest propaganda, ale może trochę lżejsza i trochę bardziej strawny program...

Z moich obserwacji wynika to, co napisałeś w ostatnim zdaniu. W rozgłośniach regionalnych PR część czasu antenowego poświęca się sprawom lokalnym niezwiązanym bezpośrednio z polityką, to i na centralną propagandę czasu mniej zostaje.

Dodaj do tego fakt, że rozgłośnie regionalne często promują świeżą muzykę z lokalnych scen. Prawda jest taka, że muzyczne audycje autorskie w rozgłośniach regionalnych były/są na znacznie większym poziomie niż większość programów zarówno dawnej, jak i obecnej Trójki. Wystarczy posłuchać programów Adriana Adamowicza z Polskiego Radia Koszalin, Adama Droździka z Radia PiK czy Marka Cegielskiego z Radia Gdańsk. Dziwie się Trójce, że nie sięga kadrowo po ludzi z rozgłośni regionalnych. Innym miejscem, które skupia pasjonatów muzyki są rozgłośnie akademickie i amatorskie - też można skompletować zespół redaktorów muzycznych, którzy robią ciekawsze rzeczy niż dawne znane nazwiska Trójkowe. Tych wszystkich ludzi łączy jedno - pasja do muzyki i poszukiwanie rzeczy mniej znanych (niekoniecznie nowych). Takim ludziom warto wysyłać płyty.
odpowiedź
User
Tom
Vox Fm byłoby fajnym radiem, gdyby nie to paskudne disco polo...
odpowiedź