SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł były prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński

W wieku 61 lat zmarł Jarosław Hasiński. W ostatnim okresie był dyrektorem cyfryzacji i administracji w Polskim Radiu Koszalin, a wcześniej m.in. prezesem Polskiego Radia i szefem TVP Poznań.

Dołącz do dyskusji: Zmarł były prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edziu
Wcześniej, w latach 90. Hasior był szefem lokalnego radia w Poznaniu. Już tam starał się wyposażać radio w nowoczesny sprzęt, siedział na ogonie konkurencji, zatrudniał młodych, zdolnych ludzi. Zabrakło tylko pieniędzy, uczelnia sprzedała radio zetpeerom i przygoda się skończyła. A tam właśnie wypłynął.
odpowiedź
User
Radiowiec
Radio nie potrzebuje wizji, ten czlowiek nienawidzil Radia, niech go pochlonie niiebo, bo do piekla nie dorasta.
odpowiedź
User
w niebieskim kretku
Miał wizję i determinację. W Polskim Radiu umiał zagonić do roboty nawet obiboków. Gdyby doraźna polityka nie utrąciła jego projektu Radia na Wizji, niszowe dzisiaj kanały hulałyby z ogólnopolskim zasięgiem na multipleksach TV.
. "W tym przypadku nie chodziło o politykę, tylko o pieniądze, a zwłaszcza ich brak. To był bardzo trudny czas "finansowy" dla mediów publicznych, a projekt "Radio z Wizją", aby miał sens, był bardzo kosztowny.
Chodziło przede wszystkim o polityczne rozgrywki, a koszty już były poniesione, Hasiński zbudował studio rtv, które o epokę wyprzedzało radiowych konkurentów, ci dopiero zaczynali myśleć w tym kierunku. Ale przyszedł walec, "rozjechał" Radio na Wizji i zaczęło się pchanie kasy w DAB+.

To był poroniony pomysł. Miliony wydano, by dobrze było widać gadające głowy. W tym samym czasie studia Teatru PR, studia Agencji Muzycznej (w tym Lutosławskiego) produkujące wartościowy kontent walczyły o byt, mówiono o ich sprzedaży. Pan miał po prostu przerost ambicji, chciał robić w telewizji a dali mu radio...


Zgadzam się całkowicie z Piotrem. Wielka, niepotrzebna nikomu hucpa - trwonienie publicznych pieniędzy na własne fantasmagorie przy braku porządnych treści dziennikarskich i misyjnych. Patiomkinowskie wioski przy oglądalności na pograniczu błędu statystycznego. Dbałość o porządny rdzeń radiowy marna, duże upolitycznienie programów. A prawdziwe radiowe studia powoli się degradowały i nadal degradują. Oczywiście było lepiej niż dziś, ale to marna pociecha.
odpowiedź