SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fałszywych informacji w internecie będzie przybywać. Opłacają się autorom, rozprzestrzeniają się w social media

- Zjawisko publikowania w sieci fałszywych newsów to rosnący problem także w Polsce, choć nie osiągnęło jeszcze takiej skali jak na Zachodzie. Fake news stają się powszechne, bo przynoszą korzyści finansowe autorom, a skuteczna walka z tym będzie wymagała zaangażowania w równym stopniu dziennikarzy i odbiorców - oceniają dla Wirtualnemedia.pl Bogusław Chrabota, Michał Broniatowski, Bartosz Węglarczyk, Filip Cieślak, Cezary Łazarewicz, Paweł Nowacki i Paweł Stremski.

Dołącz do dyskusji: Fałszywych informacji w internecie będzie przybywać. Opłacają się autorom, rozprzestrzeniają się w social media

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mata Hari
A co to za szowinistyczny serwis? Jest rok 2017 a komentują sami faceci
odpowiedź
User
Femme Fatale
@mata hari w punkt
Panie redaktorze PS, czy nie znalazl pan zadnej kompetentnej kobiety-redaktor? A moze zabraklo czasu, by poszukac poza stalym zestawem nazwisk? Jest 2017 rok, a na Wirtualnychmediach glebokie sredniowiecze. Wstyd.
odpowiedź
User
dick
Brakuje w tych opiniach zasadniczej jak się zdaje wiedzy o roli, rosnącym znaczeniu wielu antyintelektualnych mechanizmów, praw, zasad o coraz większym znaczeniu determinujących przebieg coraz większej liczby zjawisk zachodzących w zbiorowości. Jest cała paleta zjawisk zachodzących niezależnie od dokonywanych intelektualnie ocen, wyborów, których znaczenie rośnie jak nigdy dotąd w historii świata. Powszechną naiwnością jest dziś myślenie, że postawa jednostki, autorytetu, używająca rozumu, może mieć takie znaczenie, jak onegdaj bywało. Tak w najbliższym czasie nie będzie. Nie w czasach totalnej wirtualnej rzeczywistości obsługiwanych przez "strukturę sieci złożonych". Skutki powstania totalnej przestrzeni komunikacji elektronicznej to zjawisko zmieni cywilizowany świat jak niemal wynalazek ognia. Badania nad właściwościami "sieci złożonych" przedstawione np. w książce małżeństwa Fronczak przynoszą tą nową konieczną wiedzę, która musi trafić choć w części już do programów edukacji szkolnej, jak obecna tabliczka mnożenia, prawo powszechnego ciążenia, czy wiedza o obrotach sfer niebieskich. Bez tego zgotujemy większości ludziom powrót do nowej wersji feudalizmu? a może jeszcze bardziej wstecz do komfortowego materialnie życia plemiennego człowieka jaskiniowego. Gdyby Face book nie miał przed sobą hamulca np. w postaci liczby Dunbara, to internet dawno by wybuchł ...... i wcale nie było by mi go szkoda.
odpowiedź