Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Z Telewizją Polską żegna się prezenterka Marzena Rogalska, która przez wiele lat współprowadziła „Pytanie na Śniadanie”. Rogalska miała być jedną z twarzy nowego kanału TVP Kobieta.
Dziennikarz i publicysta katolicki Tomasz Terlikowski poinformował w mediach społecznościowych, że grozi mu proces kanoniczny za nagłaśnianie działań ks. Łukasza Kadzińskiego. Kapłan, sprawę którego bada już archidiecezja warszawska, żąda od Terlikowskiego przeprosin.
Kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiło Michała Rachonia w prowadzeniu programów „Minęła 20” i „Woronicza 17” - nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Ma to związek m.in. z pokazaniem w czwartek w „Minęła 20” karykatury Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz .
Telewizyjna Jedynka 6 października br. rozpocznie emisję tureckiego serialu “Wspaniałe stulecie” opowiadającego o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego i jego burzliwej miłości do pięknej niewolnicy porwanej spod Lwowa.
W zasięgu nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej jest już 76 proc. gospodarstw domowych i 68 proc. terytorium kraju. Osoby, które posiadają telewizor lub tuner niezgodny z DVB-T2/HEVC nie mogą odbierać m.in. TVN i Polsatu. Z najnowszych danych KIM wynika jednak, że w całej Polsce liczba takich domostw maleje i wynosi obecnie 1,32 mln.
Poeta i publicysta Jaś Kapela, związany z Wydawnictwem Krytyka Polityczna, w trakcie „HejtParku” na youtube’owym Kanale Sportowym, przyjął od prowadzącego Krzysztofa Stanowskiego 700 zł za udział w programie. Dyskusja dotyczyła opłaty reprograficznej, którą Stanowski mocno krytykuje.
W piątek tuż przed 6.00 ruszyło Radio Nowy Świat. Słuchaczy jako pierwszy powitał Wojciech Mann w programie „Poranna Manna”. - To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest po prostu radio Nowy Świat - powiedział na początku swojej audycji Mann. Stacji można słuchać na stronie nowyswiat.online oraz m.in. w aplikacjach Patronite Audio i Replaio, w OPEN FM oraz WP Pilot.
57 firm i organizacji z 18 państw, w tym TVP i Emitel, poparło „Apel do Europy” wzywający decydentów i regulatorów do zachowania pasma UHF na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej. W przyszłym roku podczas Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej częstotliwości mogą zostać przekazane operatorom telekomunikacyjnym.
Rada Ministrów na posiedzeniu w środę przyjęła projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych przygotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt zakłada, że operatorzy płatnej telewizji przekażą Poczcie Polskiej zgłoszenia swoich klientów o posiadaniu telewizorów.
Ksiądz Tomasz Z. z Dąbrowy Górniczej, gospodarz imprezy dla kilku księży, na którą zaproszono męską prostytutkę, był redaktorem „Niedzieli Sosnowieckiej” - dodatku do katolickiego tygodnika „Niedziela”. Był, bowiem jak informuje nas prezes wydawnictwa, właśnie rozwiązano z nim umowę. Najprawdopodobniej straci też służbowe mieszkanie, w którym zorganizowano spotkanie.
Artur Andrus przestał być komentatorem „Szkła kontaktowego” w TVN24 w geście solidarności z Krzysztofem Daukszewiczem, który odszedł z programu. Wcześniej swoją rezygnację ze współpracy ze „Szkłem” ogłosił też Robert Górski. - Dla nas "Szkło" jest pewną wartością, której będziemy bronić - zapowiada Tomasz Sianecki.
Do zespołu redakcyjnego Telewizji Republika dołączył Maksymilian Maszenda. Poprzednio pracował w Telewizji Polskiej, m.in. jako korespondent we Francji, reporter „Wiadomości” i „Panoramy”.
Kolejna odsłona seks afery w polskiej branży influencerksiej. Paulina Kostrzycka twierdzi, że podczas imprezy Teamu X była świadkiem seksu grupowego z udziałem 14-letniej dziewczyny. - To nie była jednorazowa sytuacja ani jedna impreza, to działo się notorycznie - przekonuje.
Na antenie telewizji wPolsce24 (Fratria) jako gospodarz pasm informacyjnych zadebiutował Adam Giza. Do wiosny br. był związany z Telewizją Polską, krótko przed zmianami władz TVP przekonywał, że w ogóle nie zajmował się tematyką polityczną, tylko sprawami zdrowia.
Na temat Żurnalisty krąży wiele niepochlebnych opinii. Można się z nich dowiedzieć, że ma za sobą nieudane przedsięwzięcia, ogromne długi i sprawy sądowe, na których podobno się nie pojawia. Nie przeszkadza to jednak największym gwiazdom i celebrytom zwierzać mu się w jego podcastach. - On oszukuje ludzi, dzięki popularności i pieniądzom, a oni udają, że o tym nie wiedzą. Brakuje mądrości albo przyzwoitości - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Wątor, autor artykułów o Żurnaliście.
Platforma cyfrowa Canal+ udostępniła za darmo wszystkim abonentom paczkę Canal+ Filmy i Seriale w Canal+ online. Podobne promocje obowiązują obecnie u konkurencyjnych operatorów: Polsat Box, Play/UPC Polska i Vectra. Mają zachęcić klientów do poszerzenia pakietu przed okresem najlepszej sprzedaży usług telewizyjnych, który przypada w grudniu.
Choć inflacja szaleje, a serwisy streamingowe i operatorzy płatnej telewizji podniosły opłaty, to sprytniejsi widzowie mogą cieszyć się bogatą ofertą za grosze i to w pełni legalnie. Na przykład uruchomiona niedawno platforma Sweet.tv za niespełna 5 zł umożliwia dostęp do ponad 100 kanałów, w tym TVN24, Eleven Sports czy National Geographic. Jest jednak haczyk.
Jeden z operatorów TVN24 po 16 latach pracy pożegnał się w czwartek ze współpracownikami. Na koniec wysłał do nich e-mail, w którym napisał, że nie godził się na poniżanie jego i jego kolegów przez szefa. A konsekwencją jest jego przymusowe odejście ze stacji, bo nie przedłużono z nim umowy. Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl, na ten e-mail zareagował Michał Samul, redaktor naczelny TVN24, który wysłał do zespołu wiadomość, że „te sprawy były wyjaśnianie przez niezależną komisję” i nie miały związku z wypowiedzeniem umowy o współpracę.
Podczas sobotniego koncertu Męskie Granie sponsorowanego przez Grupę Żywiec artyści wyrazili swoje poparcie dla społeczności LGBT m.in. poprzez tęczowe flagi na scenie. W internecie pojawiły się z tego powodu wezwania do bojkotu piw produkowanych przez browar. Zdaniem ekspertów od wizerunku Żywiec nie ma powodów do niepokoju, bo nie była to wpadka, a manifest zgodny z wartościami marki.
Od początku maja akcje Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego, z którym ma się połączyć Ekipa Holding, żeby zadebiutować na giełdzie, potaniały o ponad 40 proc., przy czym nadal są dużo droższe niż w ub.r. Firmy czas na rozmowy o fuzji wyznaczyły sobie do końca września.