„Polityka” tuż przed „Newsweek Polska”, w górę „Tygodnik Powszechny”, „Wprost” poniżej 20 tys. egz.
Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii w grudniu ub.r. był „Gość Niedzielny”, a „Tygodnik Powszechny” jako jedyny osiągnął wzrost w skali roku. Na czele spadków znalazł się natomiast „Wprost”, którego sprzedaż pierwszy raz zmalała poniżej 20 tys. egz.
Dołącz do dyskusji: „Polityka” tuż przed „Newsweek Polska”, w górę „Tygodnik Powszechny”, „Wprost” poniżej 20 tys. egz.
"Wprost" lewacki?
Pierwsze słyszę, to jest gazeta, która nawet w recenzjach filmów wciska umiłowanie wolnego rynku, USA i neoliberalizmu.
Z lewactwem nie mają nic wspólnego.
Panie autorze literówka! Nie "we grudniu", tak się nie pisze
Czołówka taka sama jak zawsze, wyraźne spadki nie wróżą dobrze temu biznesowi, tygodniki (i z prawa i z lewa) coraz bardziej zależne od sponsorów, czytelnicy zatem będą mieli broszury reklamowe zamiast tygodników opinii.
Cieszy Powszechny, bo ten wzrost (całkowicie zasłużony) jednak przeczy wizji totalnej katastrofy tego segmentu rynku.
Dobrze, że pojawiły się w zestawieniu Fakty i Mity, nie czytam, ale poznanie jak wygląda taki biznes bardzo mnie ciekawi.
Ja w odróżnieniu od większości uważam, że.nowa redakcja Wprost powoli wychamowuje tę katastrofę jaką zgotowali poprzedni naczelny i wydawcy gazety. Inna sprawa to na jakim poziomie te spadki się zatrzymają i czy ewentualna stabilizacja utrzyma tygodnik na rynku. Lepiej żeby ocalał, im więcej różnorodnych tytułów na rynku, tym lepiej
Wprost pokazał wyciągnięty wskazujący palec swoim własnym czytelnikom, uczestnicząc szytej niezwykle grubymi nićmi, w akcji "taśmy kelnerów". I czytelnicy konsekwentnie wystawiają mu za to rachunek.