SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT: czas na cyfryzację radia

- Czas rozpocząć rozmowy na temat cyfryzacji radia. To nie będzie bliska przyszłość, znajdujemy się na początku drogi - powiedział wczoraj Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dołącz do dyskusji: KRRiT: czas na cyfryzację radia

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Livio
Telewizory to pikuś, bo i tak co kilka lat się je wymienia, a jeśli nie, łatwo dołączyć urządzenie pośredniczące w odbiorze sygnału.

A radio? Po wyłączeniu nadajników analogowych, gromada urządzeń stanie się bezużyteczne lub na wpół użyteczna. Niewiele odbiorników w Polsce oferuje obsługę DAB. Wśród telefonów komórkowych, chyba nawet ani jeden.

Koszta będą znacznie bardziej odczuwalne. Oby za tym szła znaczna poprawa jakości. Inaczej będzie to wyrzucenie kasy w błoto.
odpowiedź
User
Darek
Cyfryzacja radia jest dośc kontrowersyjna, ale przy najmniej dzieki niej bedzie szansa na zakończenie faktycznego duopolu Eurozet+Bauer. Polska zasługuje na co najmniej 5 komercyjnych sieci ogólnopolskich pokrywających min 80% terytorium. Tak jest we Francji, Włoszech, etc. Ale czy eurozet i bauer nie zrobia wszystkiegio, żeby zatrzymac cyfryzację i utrzymać swoja pozycję?
odpowiedź
User
Stasiek
Kompletny nonsens wchodzić dziś w kosztowną technologię, która najprawdopodbniej stanie się w najbliższym czasie przestarzała.
Problem także w tym, że DAB nie daje radiosłuchaczowi na tyle dużej wartosci dodanej, zeby warto było zmienic odbiornik na cyfrowy. I ludzie nadal słuchają analogu, więc nie mozna go wyłączyć: tak jest wszedzie tam, gdzie weszło nadawanie cyfrowe. Więc trzeba nadawać i cyfrowo i analogowo. I płacić podwojnie. A kto placi? Pan placi, ja płacę...
odpowiedź