Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2011-09-28

A A A POLEĆ DRUKUJ

Ziołolecznictwo Cukrem Królewskim

150x110
Jesienna aura wpływa negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także i zdrowie. Nieustanny deszcz, wiatr i coraz niższa temperatura powietrza sprzyjają częstym przeziębieniom. Kaszel, nieważne mokry czy suchy, zawsze jest uciążliwy. Obok wielu preparatów, jakie możemy zakupić w aptece, istnieją też domowe sposoby na złagodzenie kaszlu.


Domowe mikstury takie jak mleko z czosnkiem i masłem, syrop z cebuli lub kopru włoskiego, którymi raczono nas w dzieciństwie, przeżywają renesans. Z pewnością duży wpływ na to ma moda na bycie eko. Powszechnie wiadomo przecież, że najlepsze i najzdrowsze jest to, co zrobimy sami, gdyż wiemy dokładnie, z czego jest wykonany.

Zupełnie wystarczalny skład idealny

Przygotowanie domowych medykamentów nie sprawia większych kłopotów, tym bardziej, że większość niezbędnych do ich wykonania składników posiadamy w swojej kuchni, a jeśli nie, to bez problemu znajdziemy je w najbliższym sklepie zielarskim i spożywczym. Tymianek - Popularna przyprawa, która nie tylko nadaje potrawom przyjemny smak, ale także poprawia trawienie. Ma działanie bakterio- i grzybobójcze oraz wykrztuśne. Zalecany przy przeziębieniach, zapaleniu oskrzeli i innych schorzeniach górnych dróg oddechowych. W farmacji jest stosowany przede wszystkim właśnie przy produkcji leków przeciwkaszlowych. Szałwia – Jak mówi stare przysłowie: „Śmierć tego nie ubodzie, u kogo szałwia w ogrodzie”. Ma działanie przeciwbakteryjne, dlatego jest szczególnie polecana w leczeniu stanów zapalnych dziąseł, jamy ustnej i gardła. Stosuje się ją także jako środek regulujący trawienie. Cukier kandyz Cukier Królewski – Dostępny w wariancie bursztyn i kruszony. Pierwszy wyglądem do złudzenia przypomina kamienie bursztynu, dlatego jego ciemne, grube kryształy umieszczone w cukiernicy, będą ozdobą każdego stołu. Drugi, cukier kandyz kruszony jest drobniejszy, a dzięki temu szybciej się rozpuszcza. Oba jednak, dzięki zawartości melasy, nadają napojom karmelowy smak i zapach. Można nimi słodzić herbatę i kawę, syropy ziołowe i owocowe, a nawet mleko. Ponieważ nie zawierają środków konserwujących, ani sztucznych barwników, nasz tymiankowo – szałwiowy syrop będzie w 100% naturalny.

Cena detaliczna 250 g kandyzu kruszonego Cukier Królewski – około 4 zł.
Cena detaliczna 500g kandyzu bursztynowego Cukier Królewski – około 7,50 zł.




Tylko na WirtualneMedia.pl

Galeria

PR NEWS