Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2012-05-16

A A A POLEĆ DRUKUJ

Siatkarze ŁKSG Inwemer wygrywają mistrzostwa Polski

Siatkarze ŁKSG Inwemer wygrali turniej o puchar Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących (dawniej Puchar Polski Niesłyszących), tym samym dołączając kolejne trofeum do swojej kolekcji.

Do meczu doszło w Rzeszowie w dniach 25-27 listopada 2011 roku. Udział w nim miało osiem najlepszych drużyn Polski, w tym mistrzowie kraju – zespół ŁKSG Inwemer oraz ubiegłoroczni wygrani Pucharu Polski i wicemistrzowie – siatkarze Warmig Olsztyn.

Faza grupowa

Obrońcy tytułu dostali się do półfinału bezproblemowo, natomiast siatkarze z Łodzi rozpoczęli od bardzo słabego meczu z Radomig Radom. Ich przeciwnicy byli o włos od przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, zdobywając przewagę 19 punktów. Po trzech setach na tablicy zawisł wynik 2–2. W time breaku Radomig prowadził 12:8 i wiele wskazywało na to, że faworyci mogą szybko zakończyć swoją grę. Jednak ŁKSG Inwemer przełamał się, zdobył 7 punktów z rzędu i zakończył spotkanie 3–2.

Faza półfinałowa

W następnej fazie turnieju siatkarskiego doszło do spotkania tych samych półfinalistów, co rok wcześniej: ŁKSG Inwemer zmierzył się z SKSG Odrą Racibórz, a Warmig Olsztyn ze Spartanem Lublin. Tutaj odbyło się bez niespodzianek - zespoły z Łodzi i Olsztyna pokazały najwyższy poziom profesjonalizmu.
Podczas walki o brązowe medale klasę pokazał zespół Odry Racibórz, wygrywając 3:0 z faworytem Spartanem Lublin. Jak widać młodzi siatkarze pod opieką duetu trenerskiego Justyny Łuczywek i Krzysztofa Krętosza wykonali wielki krok naprzód w swojej karierze. Wyraźnie było widać, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy przed turniejem. Zespół był bardzo dobrze ustawiony i podbijał prawie każdy atak przeciwników. Wszystko wskazuje na to, że Odra Racibórz będzie niedługo znajdowała się w ścisłej czołówce siatkarskiej.

Finał między ŁKSG Inwemer a Warmig Olsztyn

Do finału stanęli faworyci siatkówki głuchoniemych, czyli ŁKSG Inwemer oraz Warmig Olsztyn. Co prawda zespół z Warmii i Mazur przyjechał w nieco osłabionym składzie, lecz za to w pełni zdeterminowany.
Początek pierwszego seta zapowiadał się na wyrównaną, stabilną walkę, lecz ŁKSG Inwemer był w stanie wywalczyć niewielką przewagę i utrzymać ją do końca rozgrywki.
Drugi set był pokazem techniki gry olsztynian. Z każdym kolejnym ustawieniem budowali coraz większą przewagę, aby tylko wygrać seta do 17. Niemniej siatkatkarze ŁKSG Inwemer nie dali szansy na wygraną swoim rywalom w kolejnych zagrywkach. Wyjątkowo skuteczna gra blokiem i silna zagrywka dały klucz do zwycięstwa.
Łódzki Klub Sportowy Głuchych Inwemer wygrał Puchar Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących, pokonując Warmig Olsztyn 3:1.