Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2011-10-11

A A A POLEĆ DRUKUJ

Rodan Systems zrealizuje Platformę Zarządzania Wiedzą dla Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi

150x110
Spółka Rodan Systems podpisała umowę na realizację platformy informatycznej do efektywnego zarządzania wiedzą i badaniami naukowymi dla Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Wartość kontraktu wynosi ponad 3,5 mln PLN.

Przedmiotem umowy jest budowa, uruchomienie i wdrożenie platformy informatycznej, składającej się z wewnętrznej platformy zarządzania wiedzą i portalu zewnętrznego jako Systemu Baz Danych Nauki. Umowa obejmuje również dostawę oprogramowania i sprzętu niezbędnego do budowy, uruchomienia i wdrożenia platformy informatycznej.

W ramach platformy zarządzania wiedzą wdrożone będą miedzy innymi:

– Moduł Naukowca będący elementem serwisu społecznościowego, o zasięgu globalnym. Umożliwi tworzenie profilu personalnego, ocenę dorobku naukowego, wymianę informacji i poszukiwanie współpracowników do realizacji badań naukowych. Będzie udostępniał informacje o publikacjach, grantach, patentach, konferencjach, a także informację naukową z dziedziny nauki określonej indywidualnie przez każdego użytkownika. Serwis pozwoli na wyszukiwanie współpracowników o pożądanej specjalizacji, doświadczeniu i umiejętnościach badawczych oraz lokalizację dostępnej aparatury badawczej. Moduł naukowca będzie zintegrowany z bazą danych publikacji, konferencji, patentów oraz grantów naukowych. Dzięki automatycznemu filtrowaniu informacji na osobisty panel użytkowników dostarczane będą wszystkie informacje, które odpowiadają zdefiniowanym przez użytkownika obszarom zainteresowań.

- Moduł Projektów Badawczych umożliwiający pracę naukowców z różnych lokalizacji nad wspólnie prowadzonymi projektami naukowymi, w tym samym czasie. Moduł będzie oferował narzędzia, służące promocji międzynarodowych przedsięwzięć badawczych:

umożliwi udostępnienie informacji o projekcie badawczym szerokiemu gronu odbiorców – naukowców na całym świecie, stworzy możliwości dołączenia do grupy badawczej złożonej z badaczy różnych narodowości, umożliwi kierownikom badań dokonanie wstępnej oceny potencjalnych współpracowników.

Podstawowym elementem Modułu Projektów Badawczych będzie każdorazowo tworzony elektroniczny kwestionariusz, zintegrowany z mechanizmami, narzędziami i modułami ułatwiającymi zdalną pracę grupową nad jednym projektem z kilku odległych lokalizacji w zunifikowanym środowisku.

W systemie możliwe będzie również kompleksowe zarządzanie i monitorowanie prowadzonych projektów badawczych, zgodnie z obowiązującymi procedurami badawczymi.

Jednym z elementów funkcjonalnych wdrażanej platformy zarządzania wiedzą będzie cały obszar związany z klasycznym kancelaryjnym elektronicznym obiegiem dokumentów i spraw. W systemie będą wykorzystane moduły: ontologii, zarządzania procesami pracy (workflow), formularzy elektronicznych, repozytorium dokumentów i relacyjnej bazy danych.

W ramach portalu zewnętrznego prezentowana będzie tematyka prowadzonych projektów, efekty realizacji poszczególnych etapów projektów oraz informacje o dofinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej. Ponadto uruchomiony zostanie Moduł Wyszukiwarki Zasobów Bibliotek umożliwiający przy pomocy jednego ekranu dostęp do wielu baz danych literatury naukowej – włącznie z własnym repozytorium Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Dzięki tej funkcji użytkownicy portalu, w ramach obowiązujących praw dostępu będą mogli wyszukiwać informacje naukowe związane z tematyką projektu.

Dzięki utworzonej platformie i podłączeniu do wyszukiwania zewnętrznych źródeł wiedzy pracownicy będą mieli 24 godzinny dostęp, z dowolnego miejsca pracy, do czasopism elektronicznych, baz bibliograficznych, danych statystycznych i prawniczych z całego świata.

Z Systemu Bazy Danych Nauki będzie korzystać około 450 pracowników Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi.

Instytut Medycyny Pracy w Łodzi jest kolejnym instytutem naukowo-badawczym, który będzie korzystał z platformy zarządzania wiedzą zbudowanej z wykorzystaniem oprogramowania OfficeObjects. Dotychczas platforma zarządzania wiedzą o zasobach naukowo-badawczych była wdrożona dla Fundacji Technology-Partners i jest z powodzeniem wykorzystywana przez 9 instytutów naukowo-badawczych.





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS