Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2013-05-10

A A A POLEĆ DRUKUJ

Pfleiderer sponsorem wystawy kolekcji Muzeum Sztuki Now

150x110
14 maja 2013 w Warszawie rozpoczyna się w prezentacja międzynarodowej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej zatytułowana „W sercu kraju”.


Pfleiderer jest sponsorem tego spektakularnego projektu wystawienniczego, którego scenografia została zbudowana z produkowanych przez firmę płyt budowlanych mfp®.

Wystawa „W sercu kraju” jest pierwszą tak obszerną prezentacją międzynarodowej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W stosunkowo krótkim czasie – Muzeum zostało założone w 2005 roku – instytucja pozyskała ponad 300 dzieł. Są to przede wszystkim zakupy zrealizowane w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Międzynarodowe kolekcje sztuki współczesnej” oraz dary i depozyty artystów, osób prywatnych, w tym darczyńców Towarzystwa Przyjaciół Muzeum, oraz firm. Wiele z prac zgromadzonych w kolekcji powstało na zamówienie Muzeum, podczas realizowanych przez tę instytucję wystaw i projektów publicznych (są to dzieła takich artystów jak Sanja Iveković, Zbigniew Libera, Sharon Hayes czy Paweł Althamer). Na zbiory Muzeum składają się także archiwa artystyczne (m.in. ponad 150 tysięcy negatywów wybitnego fotografa Eustachego Kossakowskiego czy zbiór filmów i fotografii dokumentujących działalność niezwykle istotnej dla polskiej sztuki po 1989 roku pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego na Akademii Sztuk
Pięknych w Warszawie) oraz liczący kilkaset tytułów zbiór filmów artystów dostępny online pod szyldem Filmoteka Muzeum.

Wystawa z rozmachem

Wystawa „W sercu kraju” jest największym z dotychczasowych projektów wystawienniczych Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Odzwierciedla skalę i rozmach projektu instytucjonalnego, jakim jest Muzeum. Mniejsze fragmenty kolekcji prezentowane były wcześniej w tymczasowej siedzibie instytucji przy ul. Pańskiej, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, a także podczas pokazów zagranicznych. Teraz odwiedzający Pawilon Emilia będą mogli obejrzeć ponad 130 prac reprezentujących kolekcję. Za oprawę wystawy odpowiada studio architektoniczne Projekt Praga. Do zbudowania scenografii organizującej przestrzeń modernistycznego pawilonu wykorzystano ponad 60 m3 płyt budowlanych mfp®. Ten materiał, sprawdzony już wielokrotnie w podobnych sytuacjach, został wybrany zarówno ze względu na wytrzymałość oraz łatwość obróbki i wykończenia, jak i trudnozapalność, zapewniającą bezpieczeństwo zarówno cennym dziełom sztuki, jak i zwiedzającym. Płyty budowlane mfp® cechują się zwiększoną odpornością na ogień (wg klasyfikacji ogniowej Ds1-dO zgodnie z normą EN 13501-1). Użycie materiału o takich parametrach, jest nie tylko zgodne z przepisami bezpieczeństwa określonymi dla instytucji kultury, ale także ułatwia i obniża koszty prac związanych z tworzeniem scenografii, gdyż eliminuje konieczność impregnacji przeciwogniowej koniecznej w przypadku wielu innych materiałów.
Wystawa „W sercu kraju” potrwa do stycznia 2014 roku. Wtedy jej część przejmie funkcję stałej ekspozycji zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Współpraca
Współpraca z Muzeum Sztuki Nowoczesnej to nie pierwszy przypadek, kiedy materiały Pfleiderer zostały wykorzystane jako tło wydarzeń związanych ze współczesną sztuką. Można tu przywołać choćby takie wydarzenia jak wystawa „Power of fantasy” prezentowana przy okazji polskiej prezydencji w UE w Brukseli czy wystawa „ILUSTRACJA PL 2012” w warszawskim Soho Factory. Z płyt budowlanych mfp® przy okazji organizowanych przez siebie wystaw korzystały już Muzeum Narodowe w Krakowie, Galeria Zachęta i Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie oraz Łódź Art Center. „Jesteśmy dumni, że nasze materiały zostały wykorzystane przy wielu niezwykle interesujących projektach, często współtworzonych przez najlepszych polskich projektantów i architektów, takich jak Tomek Rygalik, Jakub Szczęsny, Jan Strumiłło, Maria Jeglińska czy studio Projekt Praga czyli Marcina Garbackiego i Karolinę Tunajek. Choć płyty budowlane mfp® powstały przede wszystkim z myślą o stosowaniu w budownictwie: tworzeniu konstrukcji, wykańczaniu wnętrz, czy wznoszeniu dachów to ich znakomite parametry oraz walory estetyczne pozwalają na daleko szersze i zróżnicowane zastosowania.” – mówi Małgorzata Barańska, dyrektor marketingu Pfleiderer Grajewo S.A.





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS