Solidna konstrukcja, odpowiednie materiały oraz spasowanie elementów gwarantują trwałość zapięcia, nawet w najcięższych warunkach pracy. Z kolei specjalny kształt zaczepu daje możliwość siłowego rozłączenia mocowanych elementów podczas ich rozpinania.
W sytuacji, gdy spięte wcześniej elementy przylegają do siebie po otwarciu zapięcia (skleiły się bądź zapiekły), kontynuacja ruchu postępowego ramienia dźwigni spowoduje oparcie się pętli zapięcia o zaczep, dając możliwość ich rozwarcia.
Wersja skrócona może być obsługiwana przy pomocy innego niż standardowe ramienia zaciskowego. Dodatkowo, ramię może być usunięte z otworu dźwigni na czas pracy urządzenia, co jest szczególnie istotne przy ograniczonej przestrzeni roboczej lub wysokich temperaturach.
Zapięcia GN 854 (indeks 1)
Dzięki dwustopniowemu skoblowi możemy zarówno zapinać dwa elementy, jak i działając ramieniem dociskowym w przeciwnym kierunku rozpychać je. Dodatkowym ułatwieniem jest wersja z wewnętrznym otworem, w który możemy wsunąć przedłużony pręt, co pozwoli wywrzeć znacznie większą siłę oraz po wyjęciu pręta oszczędzi przestrzeń roboczą wokół zapięcia.
Zapięcia GN 854 przystosowane są do mocowania poprzez spawanie. Opcjonalnie sam zaczep może być przykręcany lub kołkowany.
Nowe zapięcia dedykowane są do stosowania w filtrach przemysłowych, formach odlewniczych, formach do rotomouldingu czy osłonach transporterów materiałów sypkich.
Strony katalogowe prezentowanych elementów:
- Zapięcie GN 854 (http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9445/4/91/zapiecia/gn-854/eg/)