Nowoczesna oferta w XIX-wiecznym wnętrzu
Okazuje się, ze XIX-wieczne wnętrza mogą zostać doskonale zagospodarowane w zupełnie nowy sposób, na miarę XXI wieku. Oferta projektu „Pomorska 21. Dom Towarzystwa Kredytowego” jest kompleksowa. Przestrzenne sale i hole, reprezentacyjne klatki schodowe, marmurowe lustrzane schody, wnętrza doskonale doświetlone – stają się wprost stworzonym tłem dla prac współczesnych artystów, a także nowoczesnego designu. Inwestor ma zamiar współpracować nie tylko z artystami ale także z organizatorami łódzkich festiwali, by Pomorska 21 stałą się miejscem kulturalnych wydarzeń. Stąd współpraca z Festiwalem Design’u. - Mamy nadzieję, że nasz obiekt, a właściwie efekt przeprowadzonych prac rewitalizacyjnych stanie się inspiracją również dla twórców filmowych, Łodzi filmowej, artystów fotografików, którzy będą tu realizować sesje – tłumaczy Ewa Banaś. Pilastry, półkolumny, gzymsy, frontony, płaskorzeźby, zegar oraz rzeźby kobiet, będące alegorią przemysłu i handlu - kiedyś symbolem rozwijającej się przemysłowej Łodzi – to tylko niektóre z wielu detali wnętrz obiektu, które czynią go tak atrakcyjnym. Inwestor przygotował również ofertę dla firm. Na pierwszym piętrze znajdują się pomieszczenia pod wynajem biur. - Te wyjątkowe przestrzenie zostały podzielone na powierzchnię biurową, która wynosi około 200 mkw. oraz na bankietową - około 880 mkw. – dodaje Ewa Banaś. Oferta już dziś cieszy się dużym zainteresowaniem. - Powoli wypełniamy kalendarz imprez, zarówno biznesowych jak i kulturalnych. Wpływają do nas także liczne zapytania dotyczące organizacji przyjęć od osób prywatnych – przekonuje Ewa Banaś.
- "Pomorska 21. Dom Towarzystwa Kredytowego” to nowe centrum kulturalno-biznesowe na mapie Łodzi, które służy jej mieszkańcom, jako miejsce kulturalnych spotkań, artystycznych wystaw, inauguracji łódzkich festiwali, a także prywatnych bankietów, imprez i konferencji.
- To 880 mkw. powierzchni bankietowej i konferencyjnej i 200 mkw. powierzchni o przeznaczeniu biurowym.
- Obiekt to dawna siedziba Towarzystwa Kredytowego Miejskiego w Łodzi, które powstało w 1872 r. a budowę własnego gmachu przy Pomorskiej 19 (dziś 21) rozpoczęło w 1878 r. i zakończyło w 1881 r. Łódzkie Towarzystwo Kredytowe użytkowało budynek do początku II wojny światowej. W 1945 r. przez krótki okres swoją siedzibę miał tu sztab Armii Czerwonej, by, aż do 1996 r., działał tu Instytut Stomatologii należący do Akademii Medycznej.
- Nieruchomość przy Pomorskiej 21 w 2008 roku zakupiła firma Fenix Group, zajmującą się inwestowaniem w zabytkowe kamienice o dużym potencjale do renowacji. Rewitalizacja trwała trzy lata i wyniosła 10 milionów złotych