SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 41 tysięcy próśb do Facebooka o dane użytkowników, z Polski niecałe 500

Pomiędzy styczniem a czerwcem 2015 roku do Facebooka napłynęło z górą 41 tysięcy żądań udostępnienia danych, najwięcej z USA, Indii i Francji. Polska z liczbą niecałych 500. zapytań mieści się w średniej światowej.

Dane zostały opublikowane przez Facebook w ramach ukazujących się co pół roku raportów dotyczących prywatności.

W okresie od początku stycznia do końca czerwca br. do Facebooka napłynęło ponad 41,2 tys. zapytań i żądań udostępnienia danych, co stanowi największą liczbę w historii działania serwisu. Jednocześnie jest to o 18 proc. więcej niż zanotowano w ciągu ostatniego półrocza ub.r.

Rekordzistą wśród krajów wysyłających prośby do Facebooka są Stany Zjednoczone - to stamtąd rozmaite instytucje przesłały do serwisu z górą 17,5 tys. żądań ujawnienia danych. W wypadku 80 proc. próśb z USA Facebook zgodził się na udostępnienie niektórych informacji. Na kolejnych miejscach znalazły się Indie (5,1 tys. próśb), Francja (2,5 tys.) oraz Niemcy (2,3 tys.).

Obok żądań ujawnienia informacji do Facebooka napływają także wnioski o usunięcie z serwisu treści niezgodnych z lokalnymi przepisami w poszczególnych krajach. Tutaj Facebook odnotował rekordowy wzrost o 112 proc. - otrzymał ponad 20,5 tys. żądań usunięcia wpisów w porównaniu z 9,7 tys. w drugiej połowie roku 2014.

W okresie pierwszego półrocza br. z Polski do Facebooka napłynęły 492 prośby dotyczące ujawnienia danych. Dotyczyły one 444. kont, a w wypadku 34,3 proc. zapytań serwis udzielił mniej lub bardziej wyczerpujących informacji.

Facebook zanotował w III kwartale br. 4,5 miliarda dolarów przychodu i 896 milionów dolarów zysku netto. Na koniec września br. społecznościowy portal miał 1,55 mld użytkowników aktywnych w ciągu miesiąca, z czego 1,39 mld korzystało z portalu na urządzeniach mobilnych, a 727 mln tylko w ten sposób. Ponadto liczba osób codzienne odwiedzających serwis przekroczyła próg 1 miliarda.

 

Dołącz do dyskusji: Ponad 41 tysięcy próśb do Facebooka o dane użytkowników, z Polski niecałe 500

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl