Dorota Warakomska odchodzi z TVP
'Stanowisko jakie mi zaproponowano byłoby czymś w rodzaju przechowalni. Nie jestem zainteresowana przeczekiwaniem' - mówi dla Wirtualnemedia.pl Dorota Warakomska.
Warakomska, którą prezes Bronisław Wildstein odwołał w tym tygodniu ze stanowiska wicedyrektora TVP 1 do spraw informacji i publicystyki, nie przyjęła propozycji, by zostać zastępcą kierownika redakcji informacyjnej Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI). Dlaczego?
- Uważam, że to co osiągnęłam w programach informacyjnych, budując wiarygodność TVP jest kapitałem, którego nie powinnam rozmieniać na drobne. Przez 15 lat pracy na różnych stanowiskach w tej firmie nabyłam wiedzę, która pozwalałaby mi efektywnie pracować dla tej firmy. Stanowisko zastępcy kierownika redakcji informacyjnej Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) jakie mi zaproponowano byłoby czymś w rodzaju przechowalni. Nie jestem zainteresowana przeczekiwaniem, czekaniem na moment aż moje umiejętności zostaną dostrzeżone. Na moją decyzję miało też wpływ i to, że nie jest jasna przyszłość TAI-a, jakie będzie jego miejsce i rola w strukturze TVP. Dlatego nie przyjęłam tej propozycji - powiedziała wortalowi Wirtualnemedia.pl Dorara Warakomska
Jakie dalsze plany?
- Mam w sobie ogromny zapał do pracy, nie boję się wyzwań. Chce pracować, realizować się, chcę się rozwijać. Na razie odpocznę, potem zobaczymy - dodała Warakomska.
Trzymiesięczny okres wypowiedzenia Warakomskiej zaczyna się od czwartku, została ona jednak zwolniona z obowiązku świadczenia pracy.
Warakomska była m.in. korespondentką TVP w Waszyngtonie oraz szefową redakcji "Panoramy" w TVP 2.
Oprócz Warakomskiej stanowiska w Jedynce stracili do tej pory: szef TVP 1 Maciej Grzywaczewski (od czwartku jego stanowisko zajmie dotychczasowa wiceszefowa redakcji publicystyki TVP1 Małgorzata Raczyńska), kierownik redakcji „Wiadomości” Robert Kozak, dyrektora biura programowego Piotr Radziszewski oraz wicedyrektor TVP 1 do spraw programowych Piotr Dejmek.
- Prezes Wildstein nie uznał za stosowne uzasadnić swojej decyzji dotyczącej mojej osoby. Miał do tego prawo, gdyż związany jestem z TVP kontraktem, a nie tylko umową o pracę. Moje plany: obowiązuje mnie klauzula zakazu pracy w konkurencji, więc na serio będę myślał o przyszłości za kilka miesięcy. Nie biorę pod uwagę zwrócenia się do mojego byłego wspólnika z propozycją odkupienia udziałów w firmie producenckiej, której byłem współwłaścicielem przed podjęciem pracy w TVP. Nie rozważam również podjęcia pracy w innych firmach producenckich - powiedział nam Piotr Dejmek.
Zmienią się także wicedyrektorzy TVP 1. Posady mają objąć Paweł Nowacki, dziś szef zespołu producenckiego programu "Warto rozmawiać" (wcześniej pracował m.in. w Radiu Plus i TV Puls), oraz Jarosław Grzelak, producent wewnętrzny w TVP. Grzelak był m.in. szefem "Panoramy", dyrektorem organizacyjno-finansowym TVP Kultura - podała "Rzeczpospolita".
- Dostałem taką propozycję, finalizuję rozmowy - mówi "Rz" o ofercie, którą złożył mu prezes TVP Bronisław Wildstein. Według wstępnych uzgodnień, ma nadzorować program z wyjątkiem informacji i publicystyki, za którą odpowiadać ma Nowacki. Według informacji Rz ustalone jest już nazwisko nowego szefa publicystyki Jedynki. Ma nim zostać Piotr Legutko, redaktor naczelny "Nowego Państwa". - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - powiedział Rz Legutko. Natomiast nowy szef "Wiadomości" ma być powołany za kilka tygodni.
W tym tygodniu zmiany mają również nastąpić w Radzie Nadzorczej TVP. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - jak poinformował PAP rzecznik przewodniczącej KRRiT Tomasz Różański - zamierza bowiem powołać do RN dwóch nowych członków: jednego w miejsce Anny Milewskiej, która została członkiem zarządu TVP (odpowiedzialnym m.in. za Biuro Reklamy, oraz Marketingu i Promocji), a drugiego - w miejsce Zdzisława Tarasiewicza, który zrezygnował z pracy w RN ze względów zdrowotnych.
Dołącz do dyskusji: Dorota Warakomska odchodzi z TVP